PONOSIMO SE!

Autor: Administrator , 20. 12. 2016.

Završena treća humanitarna akcija „Kumičić“ za Vukovar

Ponosni smo što je jučer uspješno završena naša humanitarna akcija „Kumičić“ za Vukovar u kojoj smo prikupljali namirnice za vukovarsku Socijalnu samoposlugu. Već treći put odlazimo na terensku nastavu u Vukovar na jedan drugačiji način -  svoje osmaše šaljemo  u Grad Heroj punih ruku želeći ljubav prema tome gradu učiniti konkretnom i djelotvornom.

Tijekom prošlog tjedna u našoj školi prikupljeno je 842 kg hrane i 620 kg kozmetike koje su učenici 8. razreda zajedno s učiteljima jučer predali u Humanitarnu udrugu „Duga“ Vukovar. Prema riječima voditeljice udruge  631 vukovarska obitelj redovito koristi usluge samoposluge tako da naša pošiljka neće samo uljepšati Božić najpotrebnijima, nego će biti dostatna za sljedeća dva mjeseca rada. Radosni smo zbog velikog odaziva učenika, roditelja, naših bivših učenika i svih Velikogoričana koji su u proteklim danima donijeli svoj prilog u našu školu. Svaki put tijekom akcije u školskoj knjižnici vlada osobito ozračje te se iznova promatramo kako od  puno malenih priloga nastaje nešto veliko.

Zahvaljujemo Ljekarnama Zagrebačke županije koje nam neumorno pomažu doniranjem ambalaže. Bez njihovih kutija pakiranje i transport bili bi neizvedivi. Također želimo zahvaliti Gradu Velika Gorica, gradonačelniku gospodinu Draženu Barišiću i dogradonačelniku gospodinu  Ervinu Kolarcu koji su nam osigurali prijevoz namirnica do Vukovara.

Kako je istaknula profesorica Lada Rojc, ovo je naš drugi odlazak u Vukovar ove godine, što znači da smo u jednoj godini  odnijeli u Vukovar 2 tone hrane i 1 tonu kozmetike.  Djeluje nevjerojatno, ali doista smo to učinili!  Hvala vam!

Ostale slike u foto-galeriji