Korizma u duhu misija

Autor: Administrator , 24. 4. 2017.

U našoj školi, Eugena Kumičića u Velikoj Gorici, ove korizme učenici i djelatnici su ponovno pokazali veliko i darežljivo srce kada su u pitanju ljudi u potrebi. Točnije, skupljali smo novčana sredstva za pomoć u školovanju djece iz razorenih i siromašnih obitelji u dalekoj nam Boliviji.
Sve je počelo početkom školske godine 2016./2017. kada su učenici 7. d razreda skupili novčana sredstva u iznosu od 300.00 kn koji su bili dostatni za „Kumstvo u Boliviji“ malog dječaka imenom Santiago Chamo Loayza čiji smo mi krsni kumovi.
Svojim korizmenim odricanjima uspjeli smo sakupiti, ne tako mali iznos od, 1.300,00 kn koji je razveselio i pomogo mališanima u daljnjem školovanju. Ovim putem u ime aktiva vjeroučiteljica od srca zahvaljujemo svima na pomoći koju su pružili u ovoj korizmenoj akciji.
„Što god učiniste jednome od ove moje najmanje braće, meni učiniste.“ (usp. Mt 25,40)