TEL: 6221302, 6260562

Obilježavanje Dana sjećanja na žrtve Vukovara i Škabrnje
Autor: Snježana Ruklić, 19. 11. 2019.

Jučerašnje kapljice kiše podsjetile su nas na suze koje su ljudi prolili gledajući Grad kako pada. I dvadeset osam godina poslije, ponovno smo osjetili tugu zbog žalosne ljudske sudbine, ali i ponos znajući da njihova žrtva nije bila uzalud.

U povodu obilježavanja Dana sjećanja na žrtve Vukovara i Škabrnje naši su učenici zajedno sa svojim učiteljima minutom šutnje i paljenjem svijeća, dostojanstveno odali počast Gradu koji nas je zadužio za stoljeća. Stihovima pjesme Vesne Parun „Golubice vukovarske povratak“ te Milivoja Slavičeka „Vrijeme je da se događa napokon čovjek“ poslane su poruke ljubavi, mira i zajedništva. Zbor je emotivno otpjevao Gibonnijevu pjesmu „Udica“, a uz zvukove violine sjetno smo se prisjetili svih onih koji su svoj život dali za našu slobodu.

Hvala svim herojima Domovinskoga rata!

Laura Đurović i Lea Stošić, 7. e