TEL: 6221302, 6260562

Dani solidarnosti u Kumičiću
Autor: Administrator , 9. 12. 2019.

Tijekom prosinca u našoj školi obilježavamo Dane solidarnosti.

Na Međunarodni dan volontera, 5. prosinca, pod velikim odmorima u oba turnusa, prezentirali smo svim učenicima i djelatnicima škole rad Volonterskog kluba naše škole putem informativnog štanda u holu.

Od ove godine, na prijedlog volontera škole, odlučili smo toga datuma obilježavati i Dan asistenata u Kumičiću, koji su tom prilikom na istome mjestu prezentirali svoj rad s učenicima s posebnim potrebama.

Istovremeno smo odlučili obilježiti i Međunarodni dan osoba s invaliditetom, 3. prosinca. Svi učenici su mogli vidjeti i isprobati nekoliko pomagala koja pojedini učenici s posebnim potrebama svakodnevno koriste: invalidska kolica, pisaći stroj za pisanje Brailleovim pismom, bijeli štap za slijepe osobe te Numicon, pri čemu su im pomagali asistenti, a i sami učenici su se mogli okušati u ulozi asistenta.

U prilogu se nalaze slike koje dočaravaju dio prekrasne atmosfere toga dana.

Koordinatorice Volonterskog kluba: Sanja Haljinko, učiteljica; Ana Gelo, prof.; Ivna Ivanković, psihologinja

Filmić  o dosadašnjem radu Volonterskog kluba.

Filmić o radu pomoćnika u nastavu u našoj školi.