TEL: 6221302, 6260562

Europski tjedan programiranja
Autor: Administrator , 28. 10. 2019.

Europa poboljšava digitalne vještine svojih građana – sedmo izdanje Europskog tjedna programiranja održava se od 5. do 20. listopada 2019. Pridružite se proslavi i naučite se izraziti programerskim jezikom. Okušajte se u stvaranju aplikacije, igre, mrežnog mjesta, interaktivne priče ili, zašto ne, u sastavljanju hardvera ili pokretanju robota. Organizirajte događanja posvećena programiranju za svoje roditelje, djedove i bake, prijatelje, djecu ili kolege kako bi bolje razumjeli digitalni svijet i u njemu sudjelovali.

Cilj je inicijative pokazati kako programiranjem realizirati vlastite ideje, povećati vidljivost programiranja i okupiti motivirane osobe u cilju zajedničkog učenja. Svatko može organizirati događanje povezano s Europskim tjednom programiranja (škole, neprofitne organizacije, poduzeća, knjižnice, programerski klubovi) i uvrstiti ga na zemljovid na web-stranici codeweek.eu koja služi kao katalog inicijativa u području programiranja.

U našoj školi obilježili smo tjedan programiranja raznim igrama kao i programiranje u Minecraftu. Radionice su vodile učiteljice informatike Katarina Grgić Noršić i Maja Đuričić.