POTRAGA ZA BLAGOM

Autor: Davorka Ilečić, 28. 4. 2017.

Kakva je potraga u pitanju? Što su sve morali pronaći i prijeći kako bi došli do blaga? Kako su se orijentirali i snalazili u prostoru saznajte  iz njihovih izvješća koja su sami napisali na računalu.

Dobili  smo   zadatak   od  škole  do   Pučkog   otvorenog     učilišta    Velike Gorice dovesti  naš    razred. Nismo dugo pješačili. Došli smo tamo i trebali smo prebrojati stepenice na ulazu u kino i knjižnicu. Točan broj otkrili su Tomas i Janko.

(ASIA I DORA)

Nakon što smo točno odgovorili na pitanje (Koliko ukupno ima stepenica na ulazu u

Pučko otvoreno učilište Velika Gorica i gradsku knjižnicu)

otišli smo do robne kuće. Kada smo došli do robne kuće

dobili smo zadatak smo zadatak kojeg su Bartol i David odgonetnuli.

(JANKO I TOMAS)

Nakon što smo David i ja točno odgovorili na pitanje koliko ima semafora na raskrižju, dobili smo zadatak pronaći Muzej Turopolja.

Prvo smo se slikali(David i ja), a zatim smo dobili novi zadatak, pročitati čiji se spomenik nalazi u parku pored Muzeja Turopolja. Najbrže su bile Pavla i Mia.

(DAVID I BARTOL)

Potraga za

CRKVOM NAVJEŠTENJA BLAŽENE DJEVICE MARIJE!

Do tamo smo došli vrlo lako. Samo smo se morali okrenuti i došetali stazicom do crkve koja je bila blizu Muzeja Turopolja. Kada smo došli do crkve, dobili smo zadatak, a zadatak glasi: koliko ima ulaza u crkvu?

Na to pitanje točno su odgovorili Nino i Matea i tako nastavili potragu

(PAVLA)

Potraga za ZELENOM TRŽNICOM

Mi smo dobili zadatak pronaći zelenu tržnicu. Do tržnice smo došli tako da smo prošli dva pješačka prijelaza sa semaforima. Tada smo vidjeli prvu tržnicu. Onda smo pošli do druge tržnice. Kada smo je pronašli, Karlo i Jakov su dobili zadatak da saznaju kolika je cijena jedne kile  jabuka. I tako je završio naš dio potrage.

(MATEA I NINO)

Nakon što smo pronašli tržnicu učiteljica nam je dala zadatak pitati kolika je cijena jedne kile jabuka. Na jednom štandu cijena je 8 kuna, na drugom 10, a na trećem 12. Jedan nas je prodavač nagradio sa dvije jabuke. Učiteljica nam je dala papirić na kojem piše pošta ali nismo znali put. Trebali smo pitati prolaznika. Jedna nam je prolaznica objasnila put do pošte i onda smo znali i došli do pošte.

(JAKOV I KARLO)

Kod pošte nam je bio zadatak nabrojati što sve treba sadržavati adresa. Kada smo točno odgovorili trebali smo odvesti razred do policije koja je bila jako blizu.Novi je zadatak bio reći broj od policije, a pogodili su ga Nino i Matea.

(TOMAS I JANKO)

Potraga za TRGOM DOKTORA FRANJE TUĐMANA

Naš zadatak je bio potraga za Trgom dr. Franje Tuđmana. Kada smo došli do njegovog kipa, učiteljica nam je dala zagonetku. Rješenje nismo smijeli reći na glas već stati pored točnog odgovora koji se nalazio negdje na trgu.

(MATEA)

Bartol i ja smo riješili zagonetku. Pronašli smo sunčani sat.  Naš je zadatak bio dovesti nas do Osnovne škole Eugena Kumičića. Tamo smo dobili zadnji zadatak da da odredimo dužinom stopala koliko treba od ulaza do naše učionice gdje je potraga završila. Blago su bili slatkiši!

(DAVID I BARTOL)

> Produženi boravak