100. DAN ŠKOLE

Autor: Davorka Ilečić, 12. 2. 2018.

"Taj dan se pjeva, taj dan se pleše,. taj se dan stotine zadataka riješe.

Stotine đaka, sto učiteljica, stotine osmijeha zari nam lica!

Stoti dan škole, stoti dan škole,

stoti dan škole djeca vole!"

Projekt 100. dan škole obuhvaća učenike i učitelje  na nacionalnoj razini koji kroz odabrane sadržaje obilježavaju 100. dan u školi.

Stoti dan škole obilježava se tradicionalno u veljači u brojnim europskim zemljama, a cilj ovog projekta je okupiti učenike i učitelje osnovnih škola koji su spremni na nacionalnoj/lokalnoj razini kroz odabrane sadržaje obilježiti ovaj dan u školi.
Dan je isplaniran na način da učenici kroz vođene aktivnosti ostvaruju obrazovno-odgojne ciljeve i ishode u skladu s planom i programom, razvijaju temeljne kompetencije te samostalnim i timskim radom razvijaju socijalne i građanske vještine, znanja i stavove na osobnoj i društvenoj razini. Dan je zamišljen kao dan bez školskih udžbenika kroz igre i međupredmetne aktivnosti.

Učenici 1. b i 1.e. u produženom boravku 12.2.2018. proslavili su svoj 100. dan škole.

Kako su ga proslavili i koje su to aktivnosti uljepšale ovaj dan, pogledajte u nastavku.

Kroz prvu aktivnost uočili smo koliko je to 100 spajajući brojeve od 1 do 100.

Izradili smo prigodne naočale koje smo samostalno izrezali  i ukrasili prema želji.

Kako nam se bliži fašnik u školi, odlučili smo napisati 100 različitih  ideja za maskiranje!

U jezičnoj igri uspjeli smo smisliti i napisati 100 riječi.

Danas je i matematika bila zabavna! Ovaj balon u zraku održavaju samo točni rezujtati oduzimanja i zbrajanja do 10! Uspjeli smo točno riješiti i više od 100 zadataka!

> Produženi boravak