Erasmus+ projekt

20. travnja 2026.

U sklopu Erasmus+ projekta „Škola u digitalnom svijetu“, učiteljice Ana Svekrić i Ivana Mišević boravile su u Malagi gdje su pohađale stručni tečaj (23. ožujka – 27. ožujka 2026.) Game Based Learning and Gamification in the Classroom. Osim iz Hrvatske, na tečaju su sudjelovali i nastavnici iz Njemačke i Rumunjske, čime je stvoreno okruženje za razmjenu iskustava i primjera iz nastavne prakse iz različitih krajeva Europe.

Kroz praktične radionice i suradničke aktivnosti, sudionici su istraživali kako uvođenje elemenata igre može unaprijediti proces učenja, povećati motivaciju učenika te potaknuti njihovu kreativnost i aktivno sudjelovanje. Osposobljeni su za rad s nekim novim digitalnim alatima s kojima se nisu susretali te su osnaženi razvijati interaktivne metode i materijale koji se mogu primijeniti na raznim nastavnim satima. 

Učiteljice Ivana Mišević i Ana Svekrić ističu kako im je ovo iskustvo pružilo novu perspektivu na poučavanje i dodatnu inspiraciju za osmišljavanje zanimljivijih nastavnih aktivnosti: Svakako je tome doprinijela i suradnja s kolegama iz drugih zemalja te se još jednom dokazalo da su naši učenici razlog koji nas može okupiti i osigurati pregršt zanimljivih razgovora, novog usvajanja znanja i razvoja vještina.

Projekt je sufinanciran sredstvima Europske unije.

Pročitajte još

ŠKOLA U DIGITALNOM SVIJETU

ŠKOLA U DIGITALNOM SVIJETU

U današnje vrijeme, u 21. stoljeću svakodnevno se susrećemo s novostima, kako u svakom segmentu života, tako i u školstvu. Svaka novost može popratno prouzročiti i izazove, a izazovi su upravo ono što nas potiče na svakodnevno promišljanje i trud u samonapredovanju.  ...

Akcija sakupljanja starog papira i baterija

Akcija sakupljanja starog papira i baterija

Dragi učitelji i učenici OŠ Eugena Kumičića! Akcija saklupljanja starog papira i baterija bit će u utorak 09.06. 2026. godine. Očistite učionice, tavane i podrume i vidimo se „na vagi“ od 7:30 do 17:30 sati.

Skip to content