Učiteljice informatike iz OŠ Eugena Kumičića sudjelovale na Erasmus+ tečaju u Firenci

2. ožujka 2026.

Učiteljice informatike Maja Đuričić i Katarina Grgić Noršić nedavno su sudjelovale na Erasmus+ tečaju Game Based Learningand Gamification in the classroom koji se održavao u Firenci u sklopu projekta Škola u digitalnom svijetu. Tečaj je okupio sudionike iz različitih zemalja Europske unije, uključujući Francusku, Mađarsku, Poljsku, Latviju, Njemačku i Slovačku, pružajući priliku za razmjenu iskustava i primjera dobre prakse u obrazovanju.

Tijekom programa, učiteljice su se upoznale s konceptom gamifikacije i načinima na koje elementi igara mogu učiniti učenje zanimljivijim, poticati kreativnost i povećati motivaciju učenika. Sudionici su također istraživali različite formate igara i metode za njihovu primjenu u učionici, što je učiteljicama omogućilo stjecanje ideja za nove, inovativne pristupe nastavi.

Maja Đuričić i Katarina Grgić Noršić ističu da su puno toga naučile i da će nova iskustva obogatiti njihove metode poučavanja, potičući veću angažiranost i kreativnost učenika. Sudjelovanje u međunarodnom okruženju također im je omogućilo upoznavanje s inovativnim idejama kolega iz drugih europskih zemalja, čime su proširile profesionalne horizonte i inspiraciju za buduće projekte.
Projekt sufinancira Europska Unija.

Pročitajte još

Sportske igre mladih

Sportske igre mladih

U četvrtak, 28. svibnja 2026., u Velikoj Gorici održane su Plazma Sportske igre mladih. Učenici naše škole s veseljem su sudjelovali u nizu sportskih aktivnosti – trčanju na 60 metara, graničaru, Zero waste poligonu, te turnirima u nogometu i košarci. Izniman uspjehu...

Državno prvenstvo u nogometu

Državno prvenstvo u nogometu

Učenici naše škole 26. 5. 2026. otputovali su u Vinkovce, gdje se održalo Državno prvenstvo u nogometu za učenike 5. i 6. razreda. Našu školu predstavljali su: David Drobnjak, Patrik Katalinić, Jakov Halužan, Niko Jančić, Toni Drmić, Lukas Vrban, Mihael Halar, Mateo...

MISA ZAHVALNICA

MISA ZAHVALNICA

Ove godine Misa za kraj nastavne godine u župi bl. Alojzija Stepinca bit će u ponedjeljak, 1.6.2026. u 18:30. Pozivaju se učenici, roditelji, učitelji i svi djelatnici naše škole.

Skip to content