> Knjižnica  > Vijesti
Događanja u knjižnici

Županijsko natjecanje Čitanjem do zvijezda

Autor: Sara Vrbanc, 1. 3. 2024. 10:14

29. veljače članice čitateljskog kluba sudjelovale su na natjecanju Čitanjem do zvijezda. Učenice Lea Jankov, Sunčana Balenović i Lana Mikulec činile su tim koji je predstavljao našu školu u kvizu znanja. Učenica Lea Jankov sudjelovala je i na kreativnom dijelu natjecanja sa svojim likovinm radom.

Čestitke curama na sudjelovanju i uloženom truduheart

Nagradna igra - Spoj na slijepo s knjigom

Autor: Sara Vrbanc, 5. 12. 2023. 13:34

Povodom Mjeseca školskih knjižnica održali smo zanimljivu nagradnu igru - Spoj na slijepo s knjigom. Učenici su "na slijepo" birali knjigu koju su morali pročitati a zatim napisati kratki osvrt o knjizi.

Nagradu za najbolji osvrt dobila je Dunja Klarić iz 2.e razreda, a njezini kolege Matija Jusup i Gabrijel Fabijanković osvojili su utješne nagrade za 2. i 3. mjesto. Ostali sudionici ove nagradne igre dobili su pohvalnice za trud i aktvno sudjelovanje.

Posjet prvašića knjižnici

Autor: Sara Vrbanc, 13. 11. 2023. 14:10

Tijekom listopada u školskoj knjižnici održavale su se radionice upoznavanja knjižnice za naše prvašiće. Pričali smo o pravilima ponašanja u knjižnici i što smijemo i ne smijemo s knjigama. Nakon ozbiljnijeg prvog dijela radionice tijekom kojeg smo naučili puno novih i bitnih stvari, bacili smo se na zabavu i kreativu.

Obilježavanje Mjeseca hrvatske knjige

Autor: Sara Vrbanc, 13. 11. 2023. 14:06

Povodom obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige, knjižnica Galženica organizirala je edukativne radionice o knjižnici, knjižničnim uslugama i mogućnostima pretraživanja izvora informacija. Na ovim zanimljivim i poučnim radionicama sudjelovali su učenici 3.a, 3. b, 3.c, 3.e i 4.b razreda u pratnji učiteljica i školske knjižničarke. Učenici su u posjet nosili i razne jesenske plodove i šareno lišće te tako pomogli ukrasiti izlog knjižnice.

Za više informacija i fotografija zapratite Facebook stranicu knjižnice.

U posjetu knjižnici Galženica nam je bilo jako lijepo i veselimo se budućim posjetima i suradnji!

Međunarodni mjesec školskih knjižnica 2023.

Autor: Sara Vrbanc, 19. 10. 2023. 10:18

Školska knjižnica: moje sretno mjesto gdje kreativnost i mašta cvjetaju

Povodom mjeseca školskih knjižnica u našoj školskoj knjižnici zaljubite se u čitanje sudjelujući u "Spoju na slijepo s knjigom".

Knjižničarka će za vas odabrati naaajzanimljivije knjige, omotati ih i lijepo ukrasiti a vi ćete "na slijepo" odabrati jednu. Nakon što pročitate knjigu, napisat ćete kratki osvrt na pročitano, koji ćete predati knjižničarki. Svi učenici koji napišu osvrt sudjeluju u nagradnom natječaju, a najkreativniji osvrt bit će nagrađen.

Spoj na slijepo s knjigom počinje 23. listopada na Dan školskih knjižnicaheart

> Knjižnica  > Vijesti