VOLONTERSKI KLUB ŠKOLE „KUMIČIĆ VOLONTERI“

Volonterski klub naše škole organizirao je akciju prikupljanja pomoći za učenike OŠ Mate Lovraka u Petrinji. Akcija je trajala od 25. do 28. siječnja 2021. godine i prikupljeno je mnogo školskog pribora, društvenih i didaktičkih igara, slušalica za mobitele, miševa za računalo, zvučnika te slatkiša. Sve prikupljene stvari zajedno s divnim porukama podrške naših učenika, volonteri su uz pomoć djelatnika naše škole spakirali u oko 400 vrećica i bit će ovih dana prevezene i podijeljene učenicima u Petrinji. Zahvaljujemo se svima koji su se odazvali i pridonijeli da ova akcija bude ovako uspješna. Nadamo se da ćemo ovim sitnicama učenicima u Petrinji barem malo uljepšati školske trenutke u ovim danima kad su okruženi oštećenim domovima i uništenim stvarima.

KUMIČIĆ JE I OVOG PUTA POKAZAO DA IMA VELIKO SRCE!!!

Kampanja "Hrvatska volontira"

Ovogodišnja kampanja Hrvatska volontira održava se od 23. do 26. rujna 2020.

Hrvatski centar za razvoj volonterstva – nacionalna razina i Regionalni i lokalni volonterski centri – lokalna i regionalna razina, osmislili su i dodatnu online kampanju na društvenim mrežama kojom se želi staviti naglasak na važnost uključivanja u volontiranje i odati priznanje volonterima promovirajući primjere dobre prakse kroz volonterske priče i online kampanju na društvenim mrežama.

I Volonterski klub naše škole „Kumičić volonteri“ uključio se u ovu kampanju i snimio nekoliko filmića  koje možete pogledati u prilogu, a koji će se promovirati na društvenim mrežama.

U proteklih godinu dana Hrvatski centar za razvoj volonterstva, ali i mnogi  lokalni volonterski centri započeli su s razvojem jednog relativno novog oblika volontiranja koji potiče članove obitelji na zajedničko volontiranje. Ovakav koncept u kojem različite generacije unutar obitelji zajedno volontiraju razvijen je u Kanadi, SAD-u i Ujedinjenom Kraljevstvu, a u proteklom periodu rasprostranjen je i na europskom kontinentu. U Hrvatskoj se također može naći nekoliko primjera u kojima članovi obitelji volontiraju zajedno, možda čak najčešće kroz neke aktivnosti školskog volontiranja.

Filmići su dostupni na You Tube-u na sljedećim poveznicima:

TEL: 6221302,

> Volonterski klub