NAŠA MALA OPMLIPIJADA

Autor: Davorka Ilečić, 19. 10. 2020.

KOTRLJAMO SE KAO LOPTICE,

TRČIMO KAO GAZELICE,

KLADIVA SU TEŽA NEGO MI

ALI NEMA PREPREKE KOJU NE MOŽEMO

SAVLADATI!!!

Hrvatski olimpijski dan poznat pod skraćenim nazivom HOD, posvećen datumu utemeljenja HOO-a, 10. rujna, danas je opće prihvaćena manifestacija koja promiče važnost bavljenja sportskom aktivnošću, olimpijska načela izvrsnosti u svakom području, razumijevanje, mir i solidarnost među ljudima kao sastavnice olimpijskog djelovanja. Programom se jednako potiču pojedinci i skupine, sportske zajednice i udruge, škole i učilišta, vrtići, jedinice lokalne i područne samouprave, društva sportske rekreacije i drugi. Vanjska poveznica ove tradicionalne manifestacije proslave olimpizma je bijela majica “zastava  prijateljstva“. Naime, bijela podloga olimpijske zastave na kojoj je ucrtano pet krugova danas je opće prihvaćen olimpijski simbol univerzalnog fair playa, prijateljstva i mira.

Od bacanja kugle, maratonskog nošenja jaja na žlici pa do šprinteva i trčanja s preprekama, sve su to bile discipline koje su uspješno savladali mali olimpijci produženog boravka!

> Produženi boravak