100. dan škole u 1.c

Autor: Maja Đuričić, 25. 2. 2015.

Aktivnosti koje su se provodile u produženom boravku 1.c

Prethodna aktivnost:izrezivanje  i lijepljenje  100 žirova na hamer papir

Zapisivanje 5x20 riječi (učenici u grupama  ) od kojih sam ja  napravila  premetaljke koje će učenici morati odgonetavati.

100.dan škole u 1.c razredu je prošao u veselom  raspoloženju.

Nakon nastavnog dijela ,rad u produženom boravku smo započeli  neobičnim razgibavanjem, plješćući 100 puta u razičitim pozicijama (ispred sebe, iznad glave, ispod noge, iza leđa.....) želeći zapravo s veseljem pozdraviti 100.dan škole.

Zatim  smo se podijelili u  5 grupa po 4 učenika : Ana i Elza, Winks Club, Pahuljice,Prebrzi i prežestoki, Crvene kapice (učenici su već u prijašnjim aktivnostima smislili imena svojih grupa) i napunili svoje bočice vodom kako bi popili 100  gutljaja vode tijekom aktivnosti koje ćemo obavljati tog dana.

I krenuli smo ......

Pogledajte klikom na "više"

1.AKTIVNOST

U čast brojci 100 ,svaka je grupa dobila po 100 naljepnica (4x25 po učeniku u grupi) kojima su  oblijepile brojku 100 kako bi nam  tako šarena ,velika i zabavna  uljepšala razred.

2.AKTIVNOST

S obzirom da je 1.c razred imao za  fašničku temu  “TUROPOLJSKI ŽIREKI“ ,odlučili smo i 100.dan škole posvetiti ŽIRU I HRASTU.

Svaki je učenik morao obojiti  5 žireva  po slobodnom izboru.

Kako su žirevi, jedan po jedan, nastajali tako je raslo i naše drvo hrasta, a nastala je i jedna pjesma koju smo učili napamet.

3.AKTIVNOST

Treća se aktivnost sastojala od snimanja MILENIJSKE FOTOGRAFIJE. Svi učenici  razredne nastave su formirali brojku 100  i  u čast 100. danu škole zajednički otpjevali himnu „Stoti dan škole“.

4.AKTIVNOST

Zadnju smo aktivnost u boravku proveli odgonetavajući 100 premetaljki.

Grupe su dobile po 20 riječi-premataljki. Zadatak je bio u što kraćem vremenu otkriti koja se riječ krije iza premetaljke i zapisati je u svoje tablice.

Kako je koja riječ odgonetnuta tako su vođe ekipa zapisivale riječi u  VELIKU tablicu na ploči u točno određeni stupac za svaku  ekipu. Pobjednik je ona ekipa koja prva odgonetne i napiše sve riječi .

> Produženi boravak