Sjednica dječjeg gradskog vijeća

Autor: Administrator , 13. 10. 2017.

Dana 12.listopada 2017. u Velikoj Gorici održana je prva sjednica Dječjeg gradskog vijeća u ovoj školskoj godini. Dječje gradsko vijeće osnovano je 2000. godine i trenutno ima 24 člana, tj. po dva predstavnika iz svake škole.

Našoj Novinarskoj skupini predstavila se je predsjednica Dječjeg gradskog vijeća, Karla Butorac. Karla je učenica 8. razreda OŠ Nikole Hribara i članica je Vijeća već  godinama. Najvažniji posao je zalaganje za djecu i njihovo odrastanje u Velikoj Gorici. Djeca, kao članovi Vijeća,  iznose svoje prijedloge gradonačelniku, a  gradonačelnik posjećuje sjednice kada ga djeca pozovu. Jedan od dugogodišnjih dječjih prijedloga bila je izgradnja bazena u našem gradu koji je i u postupku izgradnje. Vijećnici su predložili  besplatne udžbenike za srednje škole, popravak svjetla na Gradskom stadionu kako bi se djeca mogla igrati i navečer, uređenje okoliša u Dječjem vrtiću Žirek.

Prema riječima gradonačelnika Dražena Barišića, veselimo se izgradnji novih biciklističkih staza u Velikoj Gorici i okolici.

NOVINARSKA SKUPINA

Klara Pavlečić (tekst), Borna Bačurin (slike)