Nagrada za NAJPISMO

Autor: Martina Mlinarić, 16. 5. 2017.

Naša učenica Lucija Stipić (8.a) sudjelovala je na natječaju Pišem ti pismo gdje je osvojila nagradu za najpismo u kategoriji dječjih pisama.

Natječaj je organizirala Gradska knjižnica Velika Gorica u suradnji s Hrvatskom poštom u povodu Svjetskog dana pisanja pisama. Za sudjelovanje u natječaju trebalo je napisati pismo i poslati ga putem pošte, a ovogodišnji se natječaj odvijao pod motom „Zaljubljeni Šenoa i druge ljubavi“ i to povodom 150. obljetnice upoznavanja književnika Augusta Šenoe i njegove supruge, Velikogoričanke Slave plemenite Ištvanić. Kao inspiracija za pisma natjecateljima je mogla poslužiti Šenoina ljubavna priča, ali mogli su pisati i nekim svojim ljubavima.

Na natječaj je pristiglo ukupno 57 pisama iz 24 grada, a nagrađena su tri pisma u kategoriji odraslih i četiri pisma u kategoriji dječjih pisama. Svečana podjela nagrada i priznanja, uz čitanje pisama, održana je u 13.5. 2017. u Gradskoj knjižnici. Naša Lucija napisala je pismo svojoj najdražoj književnici Sanji Polak.