POZIV

Autor: Maja Onić, 11. 8. 2009.

POZIV
učenicima i roditeljima učenika osnovnih škola Grada Velike Gorice
na sudjelovanje u Akciji „Razmjena udžbenika“

Zakonom o izmjenama i dopunama Zakona o udžbenicima za osnovnu i srednju školu (NN 86/09) izmijenjene su odredbe Zakona na način da se sredstva za nabavku udžbenika i drugih nastavnih sredstava više ne osiguravaju u državnom proračunu, već su ih dužni nabaviti roditelji učenika svojim vlastitim sredstvima.
Radi što bezbolnijeg načina rješavanja nastale situacije Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa te Agencija za odgoj i obrazovanje su pozvale roditelje, predstavnike škola (Vijeće roditelja, Vijeće učenika i Školski odbor) kao i predstavnike lokalnih vlasti na zajedničku suradnju kako bi roditeljima koji to žele mogli najjednostavnije pribaviti udžbenike za svoju djecu.
Stoga Grad Velika Gorica u suradnji s osnovnim škola na području Grada poziva učenike i roditelje da ukoliko su to u mogućnosti, uščuvane i uporabljive udžbenike međusobno razmijene do 30. kolovoza 2009. godine, a za sve preostale organizira Akciju „RAZMJENA UDŽBENIKA“ u svojim matičnim školama.
Akcija „RAZMJENA UDŽBENIKA“ će se održavati svakim danom od 31. kolovoza do 4. rujna 2009. godine u vremenu od 9 – 14 sati u prostorijama svih matičnih osnovnih škola uz pomoć učitelja i drugih zaposlenika škole.
Pozivaju se učenici i roditelji učenika da u tom razdoblju donesu uščuvane i uporabljive udžbenike iz prošle školske godine te od ponuđenih rabljenih udžbenika izaberu potrebne udžbenike za ovu školsku godinu, a prema popisu obveznih udžbenika objavljenih na ulazu u školu.
Unaprijed zahvaljujem svima koji će sudjelovati u Akciji „RAZMJENA UDŽBENIKA“ na području Grada Velike Gorice i dati svoj doprinos uspjehu Akcije s ciljem pomoći roditeljima u nabavci obveznih udžbenika za osnovnu školu u predstojećoj školskoj godini.
S poštovanjem,
GRADOLNAČELNIK