Grad - to ste vi!

Autor: Katarina Grgić Noršić, 22. 11. 2012.

Dana 18.11.2011. u OŠ Eugena Kumičića obilježena je 20. obljetnica pada grada Vukovara. Učenici naše škole su se potrudili da nam što bolje prikažu taj poseban i važan dan za cijelu Hrvatsku. I ove godine učenici osmih razreda su posjetili Vukovar. Posjet je na njih ostavio jake dojmove,pa su odlučili taj doživljaj  prikazati i nama. Ono što nas je potaklo na razmišljanje bila je prezentacija “Priča o gradu“ Siniše Glavaševića i njegove zadnje riječi:“Grad-to ste vi!“

Novinarska skupina

Vukovar

Dana  18.studenog  2011. obilježavao se dan pada Vukovara. To je dan kada je srušen grad Vukovar. U našoj školi Eugena Kumičića u Velikoj Gorici pad Vukovara obilježili smo kratkom priredbom u čast i zahvalnost  vukovarskim braniteljima. Gledali smo kratke filmiće koji su prikazivali grad u to vrijeme, kako su se ljudi iseljavali iz svojih gradova i odlazili živjeti u nepoznato, te se prisjetili kako je to nekada grozno bilo. Saznali smo da je u to vrijeme jedna vrlo važna osoba bio i Siniša Glavašević koji je bio vukovarski radio izvjestitelj. Svi smo bili zgroženi izgledom Vukovara i vukovarske bolnice u to vrijeme. Na našoj školi u čast braniteljima i Vukovaru zapaljeno je pet crvenih, pet bijelih i pet plavih svijeća koje označavaju hrvatsku zastavu. Bili smo ponosni na naše branitelje i na njihovu hrabrost.
ZAPALILI SMO SVIJEĆE ZA NAŠE BRANITELJE!

Ana Starešinčić 5.a

ostale slike pogledajte u Foto galeriji pod nazivom Vukovar